GCI Sertifika Programları


Program Hakkında

Kurumumuz İFE İstanbul Finans Enstitüsü ile Global Compliance Institute (GCI) Uyum alanındaki Sertifika Progralarının Türkiye de verilmesi ve eğitimlerinin düzenlenmesi alanında bir ortaklık anlaşması imzalamışlardır.

CCM Sertifikaları Hakkında

Global Compliance Institute (GCI), Uluslararası Mali Suçları Önleme ve Uyum Eğitimi Enstitüsüdür. Sürekli gelişen ve değişen uyum alanındaki en son teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için ihtiyaç duyduğunuz pratik becerileri geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Sertifika Programları, eğitim ve Sınavlar da dahil olmak üzere IFE ve GCI birlikte çalışarak TÜRKÇE dilinde de düzenlenmiş ve Türkiye de ve Türkçe konuşan Coğrafyalarda yaşayan Uyum görevlileri için kendi dilelrinde bu Uluslararası Sertifika Programına başvurma kolaylığı sağlanmıştır.

Amiral gemisi Sertifika program olan , “Certified Compliance Manager” (CCM) aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

 • Müşteri Edinimi ve Müşterinizi Tanıma (KYC)
 • Suç Geliri (Kara Para) Aklama ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (AML & CTF)
 • Gelişmiş AML Soruşturmaları
 • Uluslararası Yaptırımlar ve Ambargolar
 • Uygunluk Yönetimi (Mevzuat)

CCM Çalışma kılavuzlarımız, Know-How Konseptine ve kuralların kendi finans kuruluşunuz için nasıl uygulanacağına, örneğin müşteri kara para aklama risklerinin nasıl hesaplanacağına, etkili, riske dayalı kara para aklamayla mücadele metodolojisinin nasıl oluşturulacağına, işlem izleme senaryolarının nasıl oluşturulacağına odaklanmaktadır.

Ayrıca eğitimlerde Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu, Yaptırımlar, FATCA ve CRS, FinTech, Blok Zinciri Teknolojisi ve Hong Kong Normalizasyonuna İlişkin yaptırımlar ve uygulamaları bulacaksınız

Ayrıca bireysel ve Kurumlar için (Özellikle Banka ve Finans Kurumları) aşağıdaki TÜRKÇE ve INGILIZCE dillerinde Sertifika modüllerimiz de mevcuttur.

 • KYCS- Müşteri Tanıma Uzmanlığı
 • AMLS- Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Uzmanlığı
 • SCS- Yaptırım Uyum Uzmanlığı
 • RCS- Mevzuat Uyum Uzmanlığı
 • FCS- FATCA & CRS Uyum Uzmanlığı
 • CCM- Sertifikalı Uyum Yöneticisi

Kendi kendine çalışma modüllerimize kayıt olduğunuz anda erişebilirsiniz. E-Kitaplaı indirebileceğiniz, deneme sınav sorularını kullanabileceğiniz ve ardından bir tuşa tıklayarak size uygun bir zamanda sınavınızı rezerve edebileceğiniz, gezinmesi kolay aday portalımıza erişiminiz olacak.

Çevrimiçi gözetmenlerimiz, siz evinizin rahatlığındayken sınavınızı gözetlemek için hazır olacaktır. Dilerseniz İFE nin sınav merkezinde de sınavınıza katılabilirsiniz.

Bireysel çalışma yerine eğitmen liderliğindeki bir kursu tercih ederseniz, bölgenizde müsait bir eğitmenimiz olup olmadığını öğrenmek için lütfen bize e-posta gönderin.

Kimler katılmalı?

Uyum alanında çaılışan, bu alanda kariyer basamaklarında en yukarıları hedefleyen adaylar, finans sektöründe bu alanda kariyer yapmak isteyenler, Hukuk alanında AML özelinde ihtisas sahibi olmak isteyen Avukatlar ve Denetleme FIU, Kamu ve diğer alanlarda AML sertifikasına sahip olmak isteyenler.

Eğitim içeriği

CCM ve Diğer her bir uzmanlık alanları için çalışma materyallerinin yanı sıra 2 veya 3 günlük eğitimler düzenlemekteyiz. Her modül için eğitim içeriği ve konsepti özel olarak hazırlanmış olup bir know-how niteliğinde eğitimlerdir.

CCM Sınavlarına katılmak ve daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayarak ayrıntılı broşürümüzü indirin veya gci-ccm@istanbulinstituteoffinance.com adresine'e posta gönderin.

Eğitim Dökümanını (PDF) indir
Değişken ücretler
Kayıt ol
Kayıt ve bilgi
Lütfen geçerli bir ad giriniz.
Lütfen geçerli bir soyad giriniz.
Lütfen geçerli bir email giriniz.
Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz.
Sizinle iletişime geçmemiz için bu alan zorunludur.
Gönder
Loading...