CAMS Sertifika Programı


Program Hakkında

Türkiye’deki mali suçları önleme uzmanlarının, mesleki bilgilerini, becerilerini, mali suçları ve aklamayı tespit etme ve önleme üzerine olan deneyimlerini geliştirmelerinin yanı sıra, bir uyum kültürü oluşturmalarını ve sürdürmelerini sağlayacak olan CAMS® sertifika süreci devam ediyor.

İFE & ACAMS ve CAMS Sertifikası Hakkında

2001 yılında kurulan Karapara Aklamayı Önleme Sertifikalı Uzmanlar Birliği (ACAMS) ve 2010 yılında kurulan iFE İstanbul Finans Enstitüsü , CAMS Sertifikasını Türkiye’de vermek üzere ortak olmuşlardır. İFE®, finansal okuryazarlık misyonu ile finans alanında profesyonel finans eğitimleri ile uluslararası yetkinliklerde insan kaynağının yetişmesi ve gelişmesine katkı sunmak amacı ile hizmet veren kurumdur.

ACAMS, karapara aklamayı önleme alanındaki profesyonellere yönelik önde gelen üyelik organizasyonudur. ACAMS’ın misyonu, dünya çapında karapara aklamanın ve diğer mali suçların tespiti ve önlenmesine adanmış kişilerin mesleki bilgi, beceri ve deneyimlerini ileri standartlarda geliştirmektir. CAMS® , karapara aklama tespiti, önlenmesi ve uygulanmasında yetenek ve uzmanlık için titizlikle test uygulaması yapan uluslararası kabul görmüş bir sınavdır. Sınavı geçen her kişi, AML alanında bir otorite olarak belirtilen Sertifikalı Karapara Aklamayı Önleme Uzmanı (CAMS®) olur.

Kimler katılmalı?

CAMS Sertifikası AML alanında bir altın bilezik olarak Kabul edilir. CAMS Uyum alanında çaılışan, bu alanda kariyer basamaklarında en yukarıları hedefleyen adaylar, finans sektöründe bu alanda kariyer yapmak isteyenler, Hukuk alanında AML özelinde ihtisas sahibi olmak isteyen Avukatlar ve Denetleme FIU, Kamu ve diğer alanlarda AML sertifikasına sahip olmak isteyenler için CAMS Sertifikası

  • Kurumunuzun AML alanında uzmanlık bilgisine sahip olduğunu gösterir.
  • CAMS, denetleyici , düzenleyici kurumlar ve finansal hizmetler sunanlar tarafından AML sertifikalarının bir ölçütü olarak kabul edilmektedir.
  • Kurumunuzun Karapara Aklama işlem riskinin en aza indirmesine yardımcı olabilir.
  • CAMS Sertifikası meslektaşlarınızın ortak bir AML bilgisini paylaşmalarını ve sürdürmelerini sağlar.
  • Çalışanlarınızın becerilerini yükseltir. Sertifika sınav hazırlığı süreci ve devamında sağlanan sürekli eğitim, çalışanlarınızın becerilerinin ve bilgisinin güncel kalmasını sağlar.
  • CAMS sertifikalı bir ekibe sahip olmak, AML programınıza büyük bir güvenilirlik kazandırır Böylece düzenleyici ve denetleyici kurumların gözünde pozitif etki yaratır.
  • CAMS Sertifikası mali suç tespit ve önleme tekniklerinin daha iyi anlaşılması yoluyla mesleki değerleri artırır.
  • Kurumunuzu karapara aklama tehditlerinden korumak ve finansal suç risklerini en aza indirmek için uzmanlık bilgisine sahip olurlar.

Eğitim içeriği
CAMS Sınavına Hazırlanma

CAMS sınavı kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Ama biz, yolun her adımında sizlere yardımcı olmak için yanınızdayız. Sertifika hazırlık programlarımız size sınavlara uygun şekilde hazırlanmanız için gereken her şeyi sağlar.

CAMS e-öğrenme çevrimiçi kurs, kendi kendine tempolu bir öğrenme seçeneğidir. Çevrimiçi eğitim kursu CAMS sınıfiçi eğitimler , CAMS eğitmenleri tarafından verilen eğitimler sınava etkili bir hazırlanmayı sağlayacaktır. İFE Sınıf içi eğitimlerle CAMS sınavına hazırlık aşamanızı güçlendirecektir.

CAMS Uygunluk Gereklilikleri ve ACAMS Üyeliği CAMS Sınavına katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayarak ayrıntılı broşürümüzü indirin veya cams@ife.com.tr adresine'e posta gönderin.

CAMS Sınavı Ücretleri
Özel Kurumlar Kamu Kurumları
KDV Hariç KDV Dahil KDV Hariç KDV Dahil
CAMS Sınav Ücreti-Eğitim ve Çalışma Materyalleri $1.995,00 $2.394,00 $1.495,00 $1.794,00
ACAMS Üyelik (1 Yıllık) $345,00 $414,00 $245,00 $294,00
TOPLAM $2.340,00 $2.808,00 $1.740,00 $2.088,00
Sanal Sınıf Eğitimi $595,00 $714,00 $500,00 $600,00
Toplam Tutar (USD) $2.935,00 $3.522,00 $2.240,00 $2.688,00

(*) Ödemeler TCMB Döviz Alış Kuru karşılığı TL olarak yapılabilir.

(*) Ücretlere İFE AML Eğitimleri dahil değildir.

Eğitim Dökümanını (PDF) indir
Değişken ücretler
Kayıt ol
Kayıt ve bilgi
Lütfen geçerli bir ad giriniz.
Lütfen geçerli bir soyad giriniz.
Lütfen geçerli bir email giriniz.
Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz.
Sizinle iletişime geçmemiz için bu alan zorunludur.
Gönder
Loading...